איך נהיגה מתקדמת תחסוך לך כסף במוסך

כתבה מאת און יעקבסון 

טוב, הבנו נהיגה מתקדמת היא נהיגה מצילת חיים. אבל האם היא גם משהו שיכול לחסוך לנו כסף במוסך?! אז זהו, שכן!

נהיגה מתקדמת - מוסך מורשה קיה

גם בלאי מצטבר של בולמי הזעזועים ומכלולי המתלים מושפע מאופי הנהיגה שלנו. כך למשל, נהג אגרסיבי שאינו מתכנן את הנהיגה שלו כמו שצריך, שנכנס לבורות בכביש ואינו מאט מספיק במעבר על פסי האטה – ישלם לאורך זמן הרבה יותר כסף בתחזוקת מכוניתו.בראש ובראשונה, חשוב להבין שלאופן בו אנו נוהגים, יש משמעות גדולה על אמינות המכונית, עמידותה לאורך זמן ובמיוחד לקצב בלאי המכלולים השונים. ואיך זה בא לידי ביטוי? אופי הנהיגה משפיע בעיקר על צריכת הדלק – את זה אנחנו יודעים, אבל גם על שחיקת הבלמים והצמיגים. ולא רק.

בחישוב נכון של נהיגה מתקדמת צריכת הדלק של המכונית תהיה גבוהה בעשרות אחוזים, רפידות הבלם ישחקו בקצב שגבוה אפילו בחמישים אחוזים, בולמי הזעזועים יתבלו מהר יותר וחופשים ונקישות במערכת המתלים וההגה יפגעו בבטיחות המכונית, יגרמו להכשלת המכונית במבחן הרישוי השנתי ובסיכומו של דבר – יעלו הרבה מאוד כסף בעת החלפתם במוסך.

קחו בחשבון שהחלפת בולמי זעזועים, שיפוץ מסרק הגה והחלפת מרכיבי מתלה עשויים להסתכם בעלות של 4,000-8,000 שקלים – תלוי בסוג המכונית. והנה לכם סיבה, מדוע אתם עשויים להכניס את המכונית לטיפול שגרתי ולא יקר ועלולים לצאת עם חשבון של ארבע ספרות…

אז איך נהיגה מתקדמת עשויה לחסוך לנו כסף במוסך? "הנשק" העיקרי שלנו הוא הבסיס לנהיגה מתקדמת – השילוש הקדוש: ריכוז, צפי ותכנון, מבט. אותו שילוש קדוש הוא זה שהופך נהג מירוצים לטוב יותר; אותו שילוש קדוש הוא זה שהופך את הנהג על הכביש לטוב ובטוח יותר; אותו שילוש קדוש הוא גם זה שיחסוך לך כסף במוסך וגם… דלק.

אם בזמן נהיגה, נתרכז בכביש ולא בטלפון הנייד, נוכל לתכנן את הנהיגה טוב יותר. מבט רחוק ככל האפשר קדימה יאפשר לנו לראות מבעוד מועד פקק פתאומי בהמשך הדרך ויאפשר לנו להאט במתינות ולא סתם "לקפוץ" על דוושת הבלם. הידיעה מה קורה בהמשך הדרך גם תחסוך לנו האצות מיותרות, והנה, כבר חסכנו דלק ומיתנו את שחיקת רפידות בלם… מבט רחוק קדימה יאפשר לכם לזהות הולך רגל, שעומד לחצות את הכביש ולהאט במתינות – מה שגם ישפר את הבטיחות.

מבט בוחן יעזור לנו לגלות בורות בכביש (רלוונטי מתמיד בחורף הישראלי…) ולהימנע מכניסה מיותרת לבור שכזה, שעלול לפגוע בצמיג, חישוק, בולם זעזועים ואפילו במרכיבי המתלה של המכונית.

אפילו מעבר איטי ומבוקר על פסי האטה יאריך באופן משמעותי את חיי בולמי הזעזועים של המכונית וגם… ישמור על הפגוש הקדמי של המכונית. למה? מכונית מודרנית היא נמוכה יחסית, ובעלת פגוש פלסטיק דקורטיבי ויפה – אבל גם מאוד נמוך ופגיע.

הביטו סביב וראו כמה מכוניות בעלות פגוש קדמי שרוט וקרוע בחלקו התחתון אתם רואים מסביב. וכן, גם המודעות לפגוש הנמוך תחסוך פגיעה בו בעת חניה בניצב למדרכה…

אז לסיכום, הנה לכם הסיבות מדוע נהיגה מתקדמת גם עשויה להציל את החיים שלכם ולשל אחרים – במקרה חירום. אבל גם לחסוך לכם כסף בתחזוקת המכונית.

לטיפול מהיר ומסור – הזמן טיפול 
או
התקשר אלינו – 09-952-3536

השאר תגובה