כתבה מאת און יעקבסון 

הג'יפון של סוזוקי – ג'יפ ג'ימני – למי שלא מכיר, הוא הג'יפ (רכב שטח) האמתי האחרון שאפשר היה לקנות בישראל, במחיר שפוי.

 

ג'יפ

הג'יפ הקטן (כן, אנחנו יודעים שג'יפ זה שם מותג, אבל המונח "ג'יפ" התקבע להגדרת רכב שטח. בדיוק כמו ש"פלאפון" הוא מונח נרדף לטלפון סלולארי או "וספה" לקטנוע).

האמת היא שמבין רוב רכבי השטח האמתיים שנותרו, הג'ימיני הוא באמת הכי קרוב לג'יפ האמתי במראה שלו ויותר מזה – בתכנון שלו, זאת בזכות שלדת סולם נפרדת, שני סרנים חיים והילוך כוח.

תוסיפו לזה אמינות יפנית מובנית ואגדתית ותגלו שלמרות מנוע קטן בנפח 1.3 ליטר, הג'יפ היפני הקטנטן הוכיח לרבים וטובים שהגודל לא קובע… מסיבות אלו נשבו רבים בקסמו.

פשוט אין בנמצא רכב שטח עם יכולות כאלו, במחיר הזה. ועוד לא דיברנו על שוק השיפורים והתוספות האדיר…

אבל למרות היתרונות, קהל היעד השבוי והיעדר תחרות אמתית הופסק היבוא לארץ של הג'יפ הקטן של סוזוקי לפני כארבע שנים. הסיבה: תקנות בטיחות. לג'ימני לא הייתה מערכת בקרת יציבות תקנית, שבלעדיה אסור היה למכור שום מכונית חדשה בישראל (כן, גם לא ג'יפים), החל משנת 2010.

לאחרונה התבשרנו, שהבצורת נגמרה… היפנים יישרו קו עם דרישות הבטיחות המקובלות בארץ ובעולם וציידו את הג'ימני הוותיק במערכת מצילת החיים הזו וזה פתח את הדלת ליבוא מחודש של הג'יפון החמוד הזה חזרה ארצה. כמעט לחלוטין אותו ג'ימני שראינו באולם התצוגה לפני כארבע שנים…

ג'יפבעולם מקובל להחליף דגם בממוצע כל שש שנים.

הג'ימני הנוכחי אתנו משנת 1998 – עניין נדיר כשלעצמו בעולם הרכב. אז מדוע סוזוקי לא נחפזים להחליפו? בדיוק בגלל משפט הפתיחה: אין לו באמת תחרות…

בעוד ששאר המתחרים ויתרו על יכולות השטח שאפיינו ג'יפים ראויים לשמם, תמורת עיצוב מפונפון, סוזוקי ויתרו על העיצוב המפונפן בכדי לשמר את יכולת השטח האגדיות המיוחסות לג'יפ גם עבור הג'ימני.

אז העיצוב הרבוע והתכליתי נשאר כמעט ללא שינוי של ממש אלא אם פגוש וסבכה קדמית חדשים הם ביג וואוו עבורכם… יחידת הכוח נותרה כשהייתה עם מנוע בנפח 1.3 ליטר והספק של 85 כ"ס ובחירה בין תיבת הילוכים ידנית בת חמישה יחסי העברה, או אוטומטית בת ארבעה יחסים.

מערכת ההנעה הכפולה המצוינת נותרה ללא שינוי וטוב שכך…

אז אם אתם מוכנים לוותר על עיצוב מפונפן, ומעדיפים דווקא להסתכל בתוך הקנקן – במחיר של מכונית משפחתית קטנה יש לכם עכשיו את האפשרות לקבל מחדש את הג'ימיני, רכב דמוי ג'יפ עם יכולות ללא תחרות. והפעם עם מערכת בקרת יציבות חשובה מעין כמוה שלא פוגעת ביכולות של הג'יפון הקטן בשטח, אבל משפרות מאוד את יציבותו ובטיחותו על הכביש.

לטיפול מהיר ומסור – הזמן טיפול 
או
התקשר אלינו – 09-952-3536

השאר תגובה