מה זה מוסך הסדר?  או בעצם מה הם מוסכים שקשורים בהסכם עם חברות הביטוח השונות

תיקון הרכב מוסכי הסדר של חברות הביטוח

ארעה לך תאונה. תודה לאל שאתה בסדר אבל מה לעשות, הרכב נפגע. פנית לחברת הביטוח שלך והיא לוחצת שתתקן את הרכב ב מוסך הסדר ? למה? למי זה טוב? מה לעשות?  אנחנו כאן ננסה להבהיר את הנושא.

מוסך הסדר

חברות הביטוח משלמות תשלומים רבים למוסכי פחחות וצבע בגין תיקון מכוניות המבוטחים שלהן שעברו תאונה. בכדי להפחית עלויות, חברות הביטוח מקושרות עם מוסכים מסוימים בהסכם, על פיו חברת הביטוח מתחייבת כלפי המוסך לספק לו לקוחות, ובתמורה מוסך הסדר מתקן את המכוניות ומחייב את חברת הביטוח במחירים נמוכים.

בכדי לעודד את לקוחותיהם לתקן את מכוניותיהם במוסכי ההסדר, חברות הביטוח מציעות למבוטחים הנחה בדמי ההשתתפות העצמית ובדרך כלל גם רכב חלופי.

במבט ראשון נדמה, שלכם הלקוחות בעלי הרכב, לכאורה זה סידור מצוין. אבל כרגיל אתם אלו שמשלמים:

  • בהרבה מקרים מכיוון שחברות הביטוח משלמות עבור הרכב החלופי הן "לוחצות" על ה מוסך הסדר לסיים את העבודה מהר ככל שניתן, גם אם העבודה לא הושלמה כראוי.
  • מוסך הסדר מנסה לשרוד את המחירים הנמוכים ומקטין עלויות. ולכן לעיתים קרובות (וזה לא נדיר) הוא משתמש בחלפים משומשים או במקרה היותר טוב, בחלפים תחליפים זולים וזאת ללא ידיעתכם. קניתם רכב יפני קיבלתם חלקים סיניים.
  • ב מוסך הסדר ה"לחץ" מצד חברת הביטוח בתוספת למחירים הנמוכים, מתבטא לרוב באיכות העבודה ובקיצור תהליכים בשלב הצביעה (חיסכון בצבע יסוד וחומרים נוספים).

ומי אחראי על העבודה?

מיהו הלקוח? האם זה אתה מול המוסך או אתה מול חברת הביטוח? במידה וגילית שהתיקון לקוי, למי תפנה?

במקרה כזה קיים ניגוד אינטרסים בין חברות הביטוח, ובין המבוטח. חברת הביטוח תשלח אותך למוסך וזה יתנער, שהרי לא אתה שילמת לו.

ואחרי ההסבר הזה, מה עלי (הלקוח) לעשות?

אתה הלקוח זכאי לדרוש את השבת הרכב לקדמותו כלומר, שימוש בחלקים מקוריים או לפחות בחלקים תחליפים איכותיים (במכוניות ישנות חברות הביטוח אינן מאשרות שימוש בחלפים מקוריים). בכל מקרה זכותך לדעת באיזה חלפים המוסך משתמש.

לא חברת הביטוח ולא סוכן הביטוח יכולים להכריח אותך לתקן את הרכב במוסך הסדר. זכותך לבחור בכל מוסך שמורשה על-ידי משרד התחבורה וזאת כדי לקבל את השירות המגיע לך.

אנחנו בדרך השטח מורשים ומוסמכים על-ידי משרד התחבורה ומחלקות הפחחות והצבע שלנו מנוהלות על-ידי בעלי תעודות הסמכה, תעודות שמעידות על השכלתם בתחום וניסיונם הרב. יש לנו תקשורת מהירה עם השמאים של כל חברות הביטוח ואנחנו מכירים את נוהלי העבודה מולם, כך שזכויותיכם נשמרות.

מוסך הסדר

בכל תיקון שיארך מעבר ליום עבודה אחד, ניתן לך רכב חלופי וגם הנחה בגובה ההפרש מההשתתפות העצמית שלך במוסך הסדר, כנגד הצגת הפוליסה שלך בה מופיעים דמי ההשתתפות העצמית.

והכי חשוב – אנחנו מציעים ומבטיחים לך את העבודה המקצועית ביותר והיסודית ביותר תוך כדי שימוש בחלפים ובחומרים הטובים ביותר וזאת כדי שהרכב שלך באמת יחזור למצבו המקורי.

מוסך הסדר | מוסך דרך השטח |מוסך מומחה קיה | פחחות וצבע לרכב מחירים

2 תגובות ל“מוסך הסדר של חברות הביטוח”

  1. מחלקת פחחות וצבע, להגיב

    […] מוסכי הסדר – מה זה בעצם אומר ? […]

  2. Desta, להגיב

    The extspriee shines through. Thanks for taking the time to answer.

השאר תגובה