כתבה מאת און יעקבסון

עשיתם תאונה! המכונית נפגעה. לא נורא, העיקר שאתם בסדר. אבל עכשיו צריך לתקן את המכונית וחברת הביטוח וסוכן הביטוח שלכם מפתים אתכם להגיע אל מוסך הסדר, כי זה "ישתלם לכם". האומנם?

 

אפשר להגיד שציבור הנהגים מתחלק לשניים: אלו שעשו תאונה ואלו שטרם עשו תאונה… אין מה לעשות, כל עוד הגורם האנושי הוא הנוהג במכונית, יהיו תאונות דרכים. וכל עוד הגורם האנושי נוהג במכונית, יהיו מוסכי פחחות וצבע לרכב  שיתקנו את נזקי התאונות האלו.

אפשר להגיד שמוסכי פחחות וצבע גם מתחלקים לשניים: מוסכי פחחות וצבע "רגילים" ומוסכי "הסדר". ונשאלת השאלה: מה זה מוסך הסדר מאחר שנזקי תאונות יקרים מאוד לתיקון, עושות חברות הביטוח ככל האפשר על מנת לצמצם ולהפחית את התשלום שלהן למוסכים. ישנן כמה דרכים לעשות כן. דרך אחת, היא להגיע להסדר עם מוסכי פחחות וצבע אשר על פיו מתחייבת חברת הביטוח להעביר לאותו מוסך הסדר (קישור רחב לדף מוסך) תיקוני מכוניות לאחר תאונה, בתמורה למחיר נמוך יותר אותו יהיה על חברת הביטוח לשלם למוסך; דרך שנייה להוזיל עלויות חלפים. ועל מנת לשכנע אתכם שתיקון המכונית במוסך הסדר משתלם גם עבורכם, חברות הביטוח ונציגיהם, ינסו לפתות אתכם בהנחה בדמי ההשתתפות העצמית ולעיתים קרובות – גם במתן מכונית חליפית בזמן שהמכונית שלהם מתוקנת במוסך ההסדר.

שווה, לא? אז זהו. שלא ממש…

• זמן שווה כסף! ומאחר שהכסף שמשולם למוסכי ההסדר נמוך יותר, ינסו אלו האחרונים לחסוך בזמן. וזה אומר, להאיץ את תהליך תיקון המכונית, גם במחיר פגיעה באיכות העבודה.

• חלקים שווים כסף! והדרך לחסוך היא להוזיל את עלויות החלפים. ישנם כמה מקורות חלפים. מקורי – היקרים יותר; משומש – שפורק ממכונית שהורדה מהכביש; תחליפי – שמגיע משני מקורות: תחליפי ברמה גבוהה. לעיתים באיכות דומה או זהה לחלק המקורי, רק במחיר נמוך יותר במקצת. תחליפי זול – שנראה זהה למקורי, אבל באיכות נמוכה בהרבה. אם בכך שעובי החומר ממנו עשוי החלק דק יותר ואם בכך שאיכות היצור של החלק נמוכה יותר והבעיה הגדולה מכל – ממדי החלק לא זהים בדיוק מוחלט למקור.

מוסך

במקרה של שימוש בחלק כזה, במקרה של איש מקצוע לא מיומן, עשויה להיראות אי-ההתאמה גם בעין בלתי מיומנת. אלא שגם במקרה בו מדובר בפחח טוב, אי-ההתאמה תראה בנקודות החיבור בין החלקים השונים של המכונית, במרווחים לא זהים בין החלקים ולאורך זמן – גם בעמידות החלק בנזקי שמש ופגיעות שונות.

• כוח אדם שווה כסף! לאנשי מקצוע ברמה הגבוהה, צריך לשלם בהתאם. גם כאן, הדרך לחסוך היא להעסיק אנשי מקצוע פחות יקרים וזה אומר גם פחות מיומנים. אז אם הנזק מסתכם בפירוק ברגים והחלפת כנף, באמת אין לזה משמעות. אבל אם הנזק מחייב תיקון מורכב יותר, כאן למיומנות הפחח השפעה מכרעת.

• חומרים שווים כסף! בתהליך שיקום של מכונית והחזרתה לקדמותה, יש כמה תהליכים, המערבים גם שימוש בחומרי מילוי, הכנה וצביעה שונים. גם בתחום הזה, ישנם חומרים באיכות גבוהה מאוד וישנם חומרים זולים יותר. אם צריך לחסוך בעלויות, נחשו באיזה חומרים עשוי לבחור מוסך הסדר?

• יחס גם שווה כסף… יחס?! כן! יחס. הלקוח של מוסך הסדר הוא לא אתם, אלא חברת הביטוח. ומאחר שמי שמשלם את החשבון הוא לא אתם, אלא חברת הביטוח, במקרים רבים, עובדי מוסך ההסדר "לא סופרים" אתכם. בין אם בתנאי השירות של המקום, יחס העובדים, ואפילו – אוזן קשבת, במקרה ויהיו לכם השגות או טענות על איכות התיקון.

מוסך

• איכות התיקון עולה כסף. לך! מכונית שתוקנה באופן לא הולם, גם תראה כך. וזה אומר שערכה ירד, יהיה קשה למכור אותה ובסופו של דבר תאלצו להתפשר על מחיר מכירה נמוך יותר וההפסד – כולו שלכם.

"אז מה לעשות, אני כבר לא יודע, אולי יש איזה סוד, שיודעים רק מעטים" שר שלמה ארצי. אבל יש מה לעשות! וזה לא סוד בכלל.

ראשית, חשוב מאוד לדעת שזכותך כלקוח לבחור היכן ובאיזה מוסך תתוקן מכוניתך. זכותך לבחור בכל מוסך שמורשה על-ידי משרד התחבורה וזאת כדי לקבל את השירות המגיע לך ולשמור על ערכה של מכוניתך.

שנית, זו זכותך המלאה לדרוש ולהקפיד שאחרי תיקון התאונה, תוחזר המכונית לקדמותה. וזה אומר, תהליכי תיקון נכונים, שימוש בחלקים מקוריים או לפחות בחלקים תחליפים איכותיים (במכוניות ישנות חברות הביטוח אינן מאשרות שימוש בחלפים מקוריים).

אבל יש לזה מחיר… כעת, חברת הביטוח תגבה מכם את מלוא סכום ההשתתפות העצמית וגם הסיכוי לקבל למכונית חלופית בזמן שמכוניתם בתיקון – יורדת…

אבל יש אפשרות שלישית. יש מוסכי פחחות וצבע, כמו מוסך דרך השטח בשרון, המאפשרים להחזיק את המקל בשתי קצותיו. מצד אחד, לקבל את התנאים של מוסך הסדר ומצד שני, את השירות והאיכות של מוסך פרטי.

כי בדרך השטח מחלקות הפחחות והצבע שלנו מנוהלות על-ידי בעלי תעודות הסמכה, תעודות שמעידות על השכלתם בתחום וניסיונם הרב.

כי בדרך השטח יש לנו תקשורת מהירה עם השמאים של כל חברות הביטוח, אנחנו מכירים את נוהלי העבודה מולם, ויודעים להאיץ ולקצר את שלב הבירוקרטיה.

כי בדרך השטח אנחנו מקפידים להשתמש בחומרים איכותיים וחלקים ברמה גבוהה ולפיכך הנראות של המכונית אחרי התיקון ושוויה נשמרים לאורך זמן.

והכי חשוב! בכל תיקון שיארך מעבר ליום עבודה אחד, ניתן לך מכונית חלופית וגם הנחה בגובה ההפרש מההשתתפות העצמית שלך במוסך הסדר, כנגד הצגת הפוליסה שלך בה מופיעים דמי ההשתתפות העצמית.

אז עשיתם תאונה? המכונית נפגעה? לא נורא, העיקר שאתם בסדר. והעיקר שעכשיו, שצריך לתקן את המכונית, אתם יודעים שיש לכם מוסך-בית. מוסך דרך השטח בשרון, שישמור על האינטרסים שלכם, בתנאים של מוסך הסדר.

 לטיפול מהיר ומסור – הזמן טיפול 
או
התקשר אלינו – 09-952-3536

השאר תגובה