במהלך לא פשוט אך מבורך, משרד התחבורה הבין שהדרך המקובלת היום בענף המוסכים לא 
מאפשרת תחרות אמתית ויצר דרך שמבטיחה שמירה על מקצועיות, במחירים נוחים יותר. לדרך הזאת קוראים – מוסך מומחה.

 

כתבה מספר 2 בסדרה מאת און יעקבסון

את המהפכה לענף הסלולר שעשה השר כחלון עכשיו השר כץ (תחבורה) עשה זאת  בענף המוסכים. על ידי הגדרת מאפיינים ברורים ומדויקים למוסך מומחה, ענף המוסכים נפתח לתחרות בריאה  שתביא להוזלת מחירים משמעותית בטיפולים ותיקונים, תוך שמירה על מקצועיות בעבודה ואיכות  גבוהה בשירות ללקוח.

מוסך מומחה

מה זה מוסך מומחה ?

 

מוסך מומחה הוא מוסך שיש לו את הידע, הכלים, המחשוב והספרות המקצועית כמו של מוסך מורשה יבואן, אבל המחירים שהוא גובה מלקוחותיו נמוכים בעשרות אחוזים!  אם כן, מהו הסוד? כלי הרכב שלנו הפכו עם השנים למתקדמים יותר ומורכבים יותר.

כדי לשמור על אמינותם ותקינות כל המערכות שלהם צריך לטפל בהם באופן מקצועי ולהשתמש בחלקי חילוף  איכותיים. כדי שמרכז שירות לרכב, מורשה יבואן,  יוכל לשמר את מקצועיותו ואת השירות שהוא נותן ללקוחותיו, הוא חייב כוח אדם מיומן ומעודכן, להשתמש בחלקי חילוף שהיבואן מאשר (וגם מוכר כמונופול) ולהיות מעודכן בהוראות יצרן ושינויי תוכנה.

כדי שזה יקרה המוסך המורשה חייב לעמוד  בתנאי סף גבוהים שמכתיב היבואן וזה כולל מספר תנאים שגוררים עלויות גבוהות – רכישת חלקי חילוף רק דרך היבואן, במחירים שהיבואן קובע והשקעה אדירה בנראות המוסך. בעיקר בנראות  החיצונית של המוסך ובעיצוב אזור הקבלה וההמתנה. הדבר כרוך בעלויות גבוהות שבסוף מתגלגלות אל הלקוח.

מוסך מומחה

 

כאמור, על פי רוב, כבולים בעלי המוסכים מורשי היבואן לרכוש חלקי חילוף מקוריים ישירות  מהיבואנים ומחירם של חלקים אלו גבוה. קיימים בשוק חלקים זהים, שמיוצרים על ידי אותו מפעל ולעתים על גבי אותו פס ייצור ומיובאים ארצה ביבוא מקביל, ישירות מיצרני החלקים. מדובר בחלקים  זהים לחלוטין לחלקים המקוריים. לפעמים הם ארוזים באריזה המקורית של יצרן הרכב ולפעמים ללא האריזה עם סמל המותג. מדובר באותם החלקים, במחירים נמוכים ביחס למחירים שקיימים אצל היבואן. וקיימת גם אופציה נוספת – שימוש בחלקים תחליפים באיכות גבוהה.

השימוש בחלקי חילוף המקבילים לחלקי החילוף המקוריים אך פחות יקרים, יחד עם הפחתת ההוצאות הנדרשות כדי להיות מוסך מורשה יבואן, מאפשר למוסך המומחה להוזיל את עלות הטיפולים והתיקונים של המכונית, תוך שמירה על אותה איכות עבודה ושירות כמו במוסך מורשה. מי שנהנה מהמהפכה הזו הם הלקוחות שיכולים לבחור באפשרות שווה מבחינת איכות אך זולה באופן משמעותי.

 

pic2-3-mosah-momch

 

לטיפול מהיר ומסור – הזמן טיפול 
או
התקשר אלינו – 09-952-3536

השאר תגובה