כתבה מאת און יעקבסון 

כל אחד יכול לפתוח מוסך, כמעט כל אחד יכול לפתוח מוסך מורשה על ידי משרד התחבורה, אבל לא כל אחד יכול להיות מוסך יבואן. אז למה כדאי לכם לטפל במוסכי היבואנים?

 

בניגוד למוסכים פיראטיים ולא מורשים – מוסך דרך השטח הוא מוסך מורשה כחוק וחבר באיגוד המוסכים. ולמה זה חשוב? כי מוסך דרך השטח, הוא ככל יתר המוסכים המורשים, מוסכים שכפופים לחוקים ולתקנות של משרד התחבורה ושל איגוד המוסכים. כלקוח, אם מתעוררת בעיה או מחלוקת בינך לבין אחד המוסכים המורשים – מחויבים חברי איגוד המוסכים להגיב לתלונות, להגיע לבוררות, ולקבל את פסיקת האיגוד. משרד התחבורה מפקח על המוסכים המורשים ודורש שבכל מוסך מורשה יהיה בעל הסמכה לכל מקצוע: למכונאות, לחשמל, דיאגנוסטיקה, פחחות וצבע.

בנוסף לאמור לעיל, מוסך דרך השטח שמשמש גם כמוסך יבואן של טלקאר (יבואני קיה) ומכשירי תנועה (יבואני סוזוקי, קרייזלר, ג'יפ, דודג' וראם). כמוסך יבואן, מוסך דרך השטח נדרש לעמוד בסטנדרטים, בתנאיי השירות ואפילו אופן השירות הנדרשים ממנו, אשר נקבעו על ידי היבואן ואפילו יצרן הרכב.

למה זה חשוב: מכונית מודרנית כבר כמעט לא מתקנים. מכונית מודרנית מתחזקים, מכונית מודרנית מאבחנים, במכונית מודרנית מחליפים חלקים עם יש צורך. מכונית מודרנית רק נראית כמו מכונית מלפני עשרים שנה או אפילו עשר שנים. היא מורכבת ממנה בהרבה, דורשת כלים מיוחדים, ציוד דיאגנוסטיקה מיוחד ורמת הכשרה גבוהה של העובדים. יבואן ישקיע את מרצו ויאשר כמוסך מורשה יבואן רק מוסכים שעומדים ברמה הנדרשת מהם.

על מוסך יבואן לעמוד בתנאיי נראות שקבע היצרן, שילוט, אזורי המתנה, סדר וניקיון. ולמה זה חשוב? כי נגמר עידן "מוסכי המדרכה" או המוסכים עם הרצפות השחורות והמלוכלכות וערמות של חלקים הפזורים סביב. מוסך דרך השטח, מצטיין בניקיון והסדר לא רק כי זו דרך ניהולו של בעלי המוסך, אלא גם כי אלו הסטנדרטים המצופים מהיבואן. כי גם היבואנים הבינו כחלק ממודעות השירות, שהקשר שלהם עם קונה הרכב לא נגמר עם מסירת המפתחות וכי בשנים הקרובות, לאחר קניית המכונית, יבקר בעליה יותר פעמים במוסך מאשר באולם התצוגה הנוצץ. מסיבה זו עליו להמשיך ולקבל את חווית השירות שהוא מצפה לה, זאת על מנת שהוא ישמור אמונים למותג ומסיבה זו, אפילו על פינת הישיבה וההמתנה במוסך לעמוד בסטנדרטים המוכתבים על ידי היבואן.

מוסך, מוסך מורשה קיה

מוסך הדואג לשמו, ידאג להחזיק מלאי ולהשתמש בחלקי חילוף ושמנים איכותיים. ולמה זה חשוב? כי שימוש בחלקי חילוף לא איכותיים עשוי לפגוע באמינות המכונית ואפילו ברמת הבטיחות שלה. שימוש בחלקי חילוף איכותיים מבטיח שמירה על רמת האמינות והבטיחות של המכונית ובזכות מחסן החלקים הגדול של מוסך דרך השטח, משך הטיפולים וההמתנה – מצטמצמים.

כל לקוח שמסיים טיפול במוסך יבואן, זוכה לשיחת טלפון ועובר סקר שביעות רצון. ולמה זה חשוב? כי כך נבדקים באופן המדויק ביותר רמת המוסכים, ניתן להצביע על ליקויים ולדרוש לשפר אותם וכן ניתן לציין לשבח מוסכים שעומדים ברמה המצופה מהם. מוסך דרך השטח בשפיים מגיע מזה כמה שנים רצופות למקומות הראשונים בסקרי שביעות רצון של לקוחות.

למרות מה שחושבים, מוסך מורשה יבואן לא בהכרח יקר יותר. מוסך מורשה יכול לחייב על עבודה נתונה כמספר שעות העבודה בפועל. מוסך מורשה יבואן מחויב לשעתון שקבע היצרן, על פי קריטריונים שהוא קבע. בנוסף, גם מחירי החלפים נקבעים על ידי היבואן.

כך שבסיכומו של עניין, המקצועיות והעמידה בכללים משתלמת ולעיתים קרובות אף עשויה להשתלם במחיר.

מתן אחריות על העבודה והחלקים היא חלק בלתי נפרד מהשירות. החוק מחייב מתן אחריות של שלושה חודשים על חלקים שהוחלפו. אבל מוסך דרך השטח, כחלק ממודעות השירות הגבוהה, מעניק שישה חודשים או 10,000 ק"מ על חלקים מקוריים ולחלפים תחליפים – שלושה חודשים או 5,000 ק"מ. המדובר בהטבה שאינה מקובלת בכל מוסך ומוסך.

לטיפול מהיר ומסור – הזמן טיפול 
או
התקשר אלינו – 09-952-3536

השאר תגובה