לשמור על הרכב שלך זה אומנות – להביא אותו למוסך מורשה זה הדבר הנכון לעשות
.

הנה מספר טיפים לשמור על הרכב שלך מתוחזק כהלכה.

 

על מנת לשמור על הרכב שלך במצב טוב ולהימנע מאי נעימויות בכביש חשוב לעשות את הטיפולים בזמן לפי ספר הרכב ולא להתעצל.  ניהול הטיפולים בצורה הראויה ימנע נזקים עתידים שיכולים לעלות לך לא מעט כסף, ישפרו את ביצועי הרכב שלך, ישמרו על הערך שלו ויאריכו את אורח החיים שלו. הנה מספר דברים שאתה צריך לעת על הרכב שלך.

 

המנוע

 

שמן הוא דבר יסודי לרכב שלך ומומלץ להחליף אותו כל 3 חודשים או 7000 קילומטר , זה הדבר הראשון אותו מומלץ לעשות על מנת לשמור על הרכב במצב טוב. אבל לפעמים השמן צריך יתר תשומת לב, אם אתה גורר קרוואן , נוסע בתנאי שטח או תקוע בפקקים אתה צריך להחליף את השמן בתדירות גבוה יותר.  נסיעות קצרות בלי לתת למנוע שלך להתחמם יכולות לזהם את השמן שלך ולגרום לך להיכנס למוסך מורשה קיה מוקדם יותר ולכן על מנת לשמור על המנוע רץ חלק שים לב שאתה מבצע את הטיפולים בזמן.  בטיפול אתה צריך להחליף את השמן, את פילטר האוויר, פילטר השמן את פילטר הדלק חשוב לבצע בדיקה של הפלאגים והחיווט שלהם.

 

מוסך מורשה קיה

תיבת ההילוכים

 

תיבת ההילוכים גורמת לרכב שלך לנוע על ידי העברה של הכוח של המנוע לגלגלים, בדיקה תקופתית של מערכת ההילוכים תשמור על הרכב שלך במצב מצוין.

 

המצבר

 

המצבר אוצר בתוכו את האנרגיה שהרכב צריך על מנת שתוכל להניע את הרכב וברגע שהמנוע פועל האלטרנטור מתחיל לטעון המחדש את המצבר להתנעה הבאה. תחזוקה של המצבר כוללת שמירה על הניקון ומניעת קורוזיה וחיזוק המגעים וכמובן בדיקת המים המזוקקים במצבר (אם צריך)

 

מערכת הפליטה של הרכב(אגזוז)

 

מערכת הפליטה משתרעת כמעט על כל אורך הרכב ובתהליך של ההעברה מהמנוע עד לצינור הפליטה היא מנתחת את הגז, מעדנת אותו מסננת אותו שיהיה פחות מזיק לסביבה ושיוריד את הרעש. מערכת הפליטה עושה את עבודתה נאמנה שם למטה וכפי שאתה חושב יש עליה הרבה עומס.

ולכן על מנת לוודא שהרכב ייסע כהלכה אתה צריך לעשות בדיקה למערכת הפליטה לפחות פעם בשנייה.

מערכת הבלמים

 

לרוב המכוניות היום יש בלמי דיסק מקדימה ובלמי תוף מאחורה. כול הבלמים תלויים ברמת החיכוך, שמסופק על ידי דוושת בלם. ישנם סימנים מקדימים לכך שאתה צריך להחליף את הברקסים ברכב לדוגמה, אור אזהרה של בלמים שלא נעלם יכול להעיד על חוסר איזון במערכת ההידראולית ולמרות שחלק מהרעשים הם נורמליים לחלוטין, רעש חריקה שיוף או צפצוף אומר שכדאי להחליף את הבלמים.

עם בטיחות לא מתעסקים כל פעם שאתה מרגיש שיש משהו מוזר לגבי הבלמים שלך אתה חייב להחליף אותם. בדרך כלל תדירות הטיפולים כתובה בספר הרכב, קריאה של הספר היא הדרך הבטוחה והפשוטה להימנע מהוצאות מיותרות או חלילה מקטסטרופה שעלולה להוביל לטרגדיה.  בכול מקרה אתה חייב לבדוק את הבלמים שלך לפחות כל שנה.

בסופו של דבר חשוב לשמור על הרכב בדיוק כמו שאתה שומר על דבר ערך אחר. טיפול נכון ובזמן ישמור על הרכב כהלכה. אם אתם רוצים לדעת עוד פנו אלינו מוסך מורשה קיה כבר עכשיו ותוכלו ליהנות מטיפול שהוא חלום.

לטיפול מהיר ומסור – הזמן טיפול 
או
התקשר אלינו – 09-952-3536

השאר תגובה