רונה ופנסי הערפל

איך רונה, המומחית לשוק ההון וחובבת המכוניות, נפלה אצל שוטר תנועה, מה חילץ אותה ומה הלקח שלנו מכל הסיפור

החיים במוסך מייצרים מפגשים רבים עם אנשים מרתקים, אבל בכל פעם מחדש אני מופתע מכך שלמרות שהמכונית מהווה חלק נכבד משגרת חיינו, עדיין קיימת בורות רבה בכל הקשור לתפעולה. לא פעם אני מופתע כיצד אנשים המצליחים מאוד במעשיהם אינם יודעים דברים בסיסיים, ונכנסים לצרות שרק החן האישי שלהם מציל אותם.

רונה היא מנהלת כספים בכירה באחת מהחברות בשוק ההון הישראלי. מאז שבה מלימודיה בארה"ב, היא התקדמה במהירות בתפקידים, ונחשבת לאחת הנשים המצליחות והמשפיעות ביותר בתחומה. את רונה הכרתי כאשר, עוד טרם נסיעתה ללימודים, חילצתי את מכוניתה מצד הדרך ומאז נותרנו ידידים טובים. בכל פעם שהיא מגיעה למוסך אני מוצא את הפנאי לשבת איתה על כוס קפה ולהתעדכן מה קורה בשוק ההון. לזכותה יאמר שאת המפולת הנוכחית בשוק ההון היא חזתה בדייקנות מופלאה. היא עודדה אותי, לפני כחודשים, להעביר את השקעותיי ממניות לאגרות חוב צמודות מדד, מה שחסך לי לא מעט הפסדים.

המפגש האחרון עם רונה היה אקראי בבית הקפה שנמצא לא רחוק מהמוסך. הגעתי לשם לפגישה עסקית ורונה נכנסה  – הכניסה שלה היא תמיד דרמטית, הלבוש המוקפד שלה, שערה הבלונדיני הגולש והמשקפיים האופנתיות שעל עיניה, כול אלה גנבו את מבטי היושבים בבית הקפה. הופתעתי ושמחתי על כניסתה וקמתי לקראתה להזמינה לשולחני. נשיקה על הלחי וגלישה מהירה לשיחת רעים על המשפחה והעבודה. החמאתי לה על העצה הטובה שנתנה לי (לצאת משוק המניות) ועל כך שחסכתי בעקבות כך הפסדים נכרים, ושאלתי לפשר המבט המוזר בעיניה.

בניגוד למקובל אצל מנהלים בכירים, רונה מעדיפה לנהוג במכונית שנמצאת בבעלותה ולא במכונית ליסינג. היא מעדיפה מכונית ספורטיבית דו-מושבית (בצבע אדום), כזו שעושה לה טוב בנסיעה המשמימה לעבודה ובחזרה, כזו שמצליחה לאתגר את שאר המנהלים ה"מרובעים" בחברה בה היא עובדת. תחזוקת המכונית נעשית "על פי הספר" ומתברר שרונה היא "פדנטית" לא קטנה שמקפידה על כל פרט, ולכן הופתעתי מהסיפור ששמעתי.

images

ביום שישי קצת אחרי חצות היא חזרה עם בעלה מבילוי במסעדה, מכיוון ששתתה כמה כוסות יין היא העדיפה שבעלה (שלא שותה) ינהג במכונית ואת הדרך הם עשו במתינות הביתה. מעט אחרי צומת מורשה סימן להם שוטר תנועה לעצור לביקורת, רונה שנמה קלות בשעת הנסיעה, הייתה בטוחה שהכול תקין ולא טרחה לפקוח עין. מהשיחה שהתנהלה היא קלטה שיש בעיה ומיד היא קמה לתחייה. להפתעתה הפנס הימני של מכוניתה היה שרוף, אך מה שהטריד אותה יותר זה שהשוטר רצה לרשום לבעלה דו"ח על כך שפנסי הערפל הקדמיים דלקו. רונה פנתה לשוטר בכעס מה לא בסדר עם כך שפנסי הערפל דולקים. השוטר שלא איבד את עשתונותיו לנוכח כעסה של רונה, הסביר לה במתינות שזה בניגוד לחוק לנסוע עם פנסי ערפל דולקים כאשר אין ערפל, או שלא יורד גשם שוטף. היא ניסתה להתווכח איתו עוד קצת אבל הבינה שזה חסר טעם ויתכן שהיא טועה. לשמחתה היא הצליחה להימנע מדו"ח על הפנס השרוף, לאור זאת שבמכוניתה הייתה מנורה רזרבית וההחלפה במקום של הנורה השרופה אפשרה את המשך נסיעתם ומניעת הדו"ח. נחישותה, נחמדותה וזה שהיא החליפה במו ידיה את המנורה השרופה גרמו לשוטר רק להזהיר את בעלה בגין נסיעה עם אורות ערפל  שלא לצורך, תוך שהוא מדגיש בפניהם שוב ושוב להקפיד על כך שאורות הערפל יהיו כבויים תמיד, למעט כשמזג האוויר מחייב זאת.

מכיוון שרונה רואה בי אחראי לכול המרחש בעולמה המוטורי, היא התייחסה אלי כאל האחראי לתקרית עם השוטר. אחרי שפרקה את תסכולה (וכעסה) אצלי הצבע חזר לפניה, והיא הזמינה לעצמה קפה הפוך גדול עם עוגה מפוארת כדי להמתיק את המשך היום. הפגישה לה חיכיתי התאחרה מה שאפשר לי להמשיך ולשוחח איתה בנחת ולקבל טיפים נוספים ביחס לשוק ההון לעתיד לבוא, וכיצד המשבר הפיננסי בארה"ב ובעולם אמור להשפיע על חסכונותיי. אני חייב להודות שלא הבנתי הרבה מניתוחיה אבל שיחה איתה תמיד מרתקת ואני מתנחם בכך שלא תמיד היא מבינה את ניתוחי המוטוריים – כך שאנחנו משלימים זה את זו.

לטיפול מהיר ומסור – הזמן טיפול 
או
התקשר אלינו – 09-952-3536

השאר תגובה