מיומנו של מוסכניק – הכן רכבך לחורף

עוד מגיל הגן אנחנו משננים את סימני החורף המתקרב: הציפורים נודדות דרומה, פירות ההדר נודדים לדוכני השוק, החצבים פורחים ומהארון נשלפות שמיכות הפוך. אבל רבים שוכחים שגם המכונית שלנו צריכה להתכונן לחורף.

כשמדובר במזג אוויר, התחזיות המדויקות ביותר לא יכולות להתחרות בדנה. אפשר רק להעיף מבט בפריטי הלבוש שלה כדי לדעת במדויק מה יהיה מזג האוויר היום. לכל עונה וגם למעברים בין העונות יש לדנה סט מדויק של בגדים ואביזרי לבוש. לעולם לא תתפסו אותה או את הילדים שלה בדרך לבית הספר לא מוכנים לכל תרחיש מזג אוויר, קיצוני ככל שיהיה. החל מכובע צמרירי וכלה בתיק החורף אטום למים.

water-35075_1280

העניין הוא, שכאשר זה מגיע למכונית שלה, דנה נוטה להניח כי גם היא תדע בעצמה לחוש את שינויי מזג האוויר המתקרבים ולנחש על פי המגפיים שלרגליה, כי היום צפוי לרדת גשם. כשדנה הגיעה למוסך שלנו ושמשת המכונית מנוקדת בסימני טיפות שהתייבשו ניצלתי את ההזדמנות להצביע בפניה על מגבי השמשות היבשים שלה. מבט חטוף במיכל נוזל השמשות גילה שגם הוא לא קיבל יחס מזה חודשים ארוכים ואין בו טיפת מים אחת.

"דנה" פניתי אליה, "כבר הוצאת את בגדי החורף לאוורור?", "ברור" היא ענתה. "ובגדי הים, כבר מקופלים במגירה?" "מה השאלה, בוודאי". "מה עם ריהוט הגן?" "במחסן". "אז מה דעתך שגם את המכונית שלך נכין לחורף?", לרגע אחד דנה לא הבינה אם אני מתכוון ברצינות. "מה יש להכין לחורף? כפפות צמר לדוושות?"

הצבנו את המכונית על הליפט וביקשתי מדנה להתלוות אלי לסיור סביב ומתחת המכונית שלה. הסברתי לה על שלל המערכות החשמליות והמכאניות שלפני החורף כדאי לבדוק את תקינותם. עברנו על חלקי הגומי והאיטום במכונית, הן מהסיבה שבקיץ תנאיי החום הכבדים מאיצים את הבלאי שלהן והן בשל העובדה שתנאיי הרטיבות בחורף ינצלו כל פרצה לחלחל פנימה. עברנו על תקינות מערכת החשמל ובכללה מצב הפנסים, עוצמת אלומת האור והאיתותים. מתח המצבר נבדק, כדי שלא נמצא עצמנו ממתינים לגרר דווקא ביום הגשום בשנה. אבל גם מערכת המיזוג והחימום שלא רק גורמות לנו להרגיש נוח, אלא גם חשובות למניעת אדים. מערכת הבלימה, שבחורף פעולתה התקינה קריטית, נבדקת ביסודיות כראוי למוסך מורשה. בדקנו שמערכת ההיגוי תקינה וגם הצמיגים נבדקים, מצב הגומי וכמובן עומק החריצים, שאחראים על ניקוז ופינוי המים בזמן נסיעה ובלימה ואפילו הצמיג הרזרבי שיושב בשקט, לבד ובחושך, נופח ונבדק.

"אבל ניר, איפה הקאצ'?" שואלת אותי דנה לאחר שהמכונית שלה נמצאה תקינה והיא יוצאת מהמוסך. "הקאצ'?" אני שואל. "כן, אתה רוצה להגיד לי שכל זה בחינם?". "תראי דנה, אנחנו מוסך מורשה סוזוקי, מוסך מורשה קיה, מוסך מורשה דודג', מוסך מורשה ג'יפ, אבל אנחנו קודם כל מוסך מורשה על-ידי משרד התחבורה אשר הכריז על המבצע: "הכן רכבך לחורף". יפה שפעלת בהתאם להמלצתם בתשדירי הרדיו ובאת אלינו. אני תמיד שמח לראות אותך ואת כל הלקוחות שלנו באים לטיפולים שגרתיים במועדם – לא בנסיבות לא צפויות".

ככה זה במוסך דרך השטח, כששני הצדדים נפרדים בחיוך, הפגישה הבאה גם תתחיל איתו.

לטיפול מהיר ומסור – הזמן טיפול 
או
התקשר אלינו – 09-952-3536