מיומנו של מוסכניק – האדם ומלחמתו באדים

אצל רוני זה כבר הפך להרגל – יחד עם השלוליות, מרק העוף, הסוודרים וחבילות הטישו, מביא איתו בכל שנה החורף עוד תופעה: אדים על שמשות המכונית. הוא שפשף, ניגב, מחה, מרח תפוח אדמה, ריסס וניקה, עד שגילה את כפתור הפלאים.

מתנשף ורטוב התיישב רוני במושב הקדמי של המכונית. מתנשף כי ספרינט כמו שהוא הרביץ לרכב שלו הוא לא נתן מאז הצבא, רטוב כי גשם הבוקר שקידם את פניו הפך את המקלחת שעשה למיותרת…

אבל אין זמן להתייבש וצריך לצאת לדרך, המגבים מפנים במרץ את פלגי המים, ורוני כבר ביציאה מהשכונה כשעל תחתית השמשה מצידה הפנימי ובחלונות הצד כבר מתחילים להצטבר הנוסעים הקבועים שלו – האדים. רוני כבר מוכן מראש, שולף את המטלית, רוכן קדימה ומנקה במרץ את החלון, את האור שהתחלף ברמזור הוא פספס, את הישבן של המכונית לפניו – ממש לא.

handprints-on-the-steamy-window-23644-1920x1200

רוני הגיע אלינו לאחר ששלח את המכונית המעוקמת בחזית, על גרר, ביודעו שיש יתרון גדול לשלוח אותה למוסך מורשה שיש בו גם מחלקת פחחות וצבע. רוני מעוצבן על יום העבודה שהפסיד אבל מה שבאמת הרגיז אותו הייתה המחשבה שכמה טיפות אדים הן אלו שהביאו אותו למצב הזה.

על כוס קפה בחדר ההמתנה, בזמן שהמכונית נפרקת מהגרר ועבור רוני מתואם רכב חלופי – מסימני ההיכר של מוסך מורשה מכובד – דיברנו קצת. "אבל מה אפשר לעשות, ככה זה בחורף, לא?" הוא אמר. חייכתי ואמרתי לו "אתה יודע ששימוש במזגן היה חוסך ממך את כל זה". ההפתעה על פניו הבהירה כי רוני משוכנע שאני מתלוצץ, "מזגן? בחורף? אתה רציני?".

תופעת האדים בחלקם הפנימי של השמשות והחלונות ברכב נובעת מכך שהזכוכית קרה מאד. האדים הם הבל פינו שמתעבה על גבי הזכוכית. על מנת להעלים את אותם אדים ישנן מספר פעולות שניתן לנקוט, במקביל. הראשונה היא חימום השמשה. זה יכול להיעשות על ידי הסטת האוויר שיוצא ממערכת החימום/מיזוג לכיוון השמשה כשמערכת במצב חימום. זה בתוספת הפעלת המזגן (בלחיצה על לחצן AC), יגרום לאדים להעלם במהירות שתפתיע אותך. המזגן מייבש במהירות את האוויר שבתוך הרכב בכך שהוא מסחרר אותו דרך רדיאטור הקירור (המאדה), שעליו הופכים האדים למים, שמתנקזים אל מחוץ לרכב. כיוון הטמפ' במערכת לחימום, יחמם את האוויר ביציאה מהמזגן.

לסיכום רוני: כיוון בורר המזגן להפשרת אדים והפעלה של המדחס בעוצמה תוך כדי ערבוב חום באוויר שיוצא מהמערכת, תפנה את כל האוויר אל השמשה ותוך שניות יעלם המסך הלבן כלא היה. זאת ועוד – בחלונות הצד, מומלץ לפתוח את החלון לרגע עד הסוף ומייד לסגור, הגומי בצידו החיצוני של החלון מנגב את טיפות המים בעוד הספוג בחלקו הפנימי מנגב את טיפות האדים.

תועלת נוספת בהפעלת המזגן בחורף היא שמירה על כשירות המערכת ומניעה של התפתחות מצעי חיידקים בצנרת (הבא לידי ביטוי בריח רע מהמזגן).

אז בפעם הבאה שמסך אדים מערפל את השמשה הקדמית שלכם, תנו לאצבעות ללכת במקומכם ולמזגן לטפל בבעיה.

לטיפול מהיר ומסור – הזמן טיפול 
או
התקשר אלינו – 09-952-3536