כתבה מאת און יעקבסון

חברת סוזוקי מוכרת אצלנו בזכות חטיבת האופנועים והמכוניות הקטנות שלה. אבל מה שרבים לא יודעים הוא, שסוזוקי היא מיצרניות הרכב הגדולות בעולם…

 

"מכיר סוזוקי?" ככה מתחילה הבדיחה על רוכב אופנוע סוזוקי שלא ידע איך עוצרים את האופנוע שלו וביקש עזרה מנהג מכונית חולף… האמת היא, שאין מי שלא מכיר סוזוקי.

סוזוקי חוגגת השנה שישים שנות יצור מכוניות. היא החלה לייצר מכוניות בשנת 1955, אחרי שכבר ביססה את מעמדה בעולם הדו-גלגלי. מאז, ועד היום, עיקר התמחותה של סוזוקי הוא בייצור מכוניות קטנות.

את חלקן, אנו מכירים כאן בארץ היטב. מי לא מכיר את הסוויפט, שהייתה הסנונית הראשונה בייבוא סוזוקי לארץ, לפני כשלושים שנה. והיו עוד לא מעט אחרות.

מוסך מורשה סוזוקי

עוד נישה בה סוזוקי קנתה את מעמדה, הוא מכוניות השטח הקטנות, בעלות ההנעה הכפולה: הסמוראי הראשון, הג'ימני שהחליף אותו (ושעשה לא מזמן עליה מחודשת ארצה), וכמובן הויטרה – שפחות או יותר המציא במו צמיגיו את פלח רכבי הפנאי הקטנים.

אז אפשר לפטור את סוזוקי כיצרן מכוניות נישה קטנות ולהמשיך הלאה? ממש לא! סוזוקי מייצרת כ-19 דגמי מכוניות שונים, בהם מכוניות כביש, רכבי שטח, ומסחריות (מהם, מיובאים לישראל שבעה משפחות דגמים בלבד). אבל בנוסף, סוזוקי מייצרים גם אופנועים, טרקטורונים, מנועי סירות ועוד.

מוסך מורשה סוזוקי

ותאמינו או שלא, סוזוקי ממוקמת בין עשרת יצרני המכוניות הגדולים בעולם. יתרה מזאת: אם ראיתם פעם בחו"ל מכונית סוזוקי עם סמל של חברה אחרת ותהיתם מה קורה פה, אז כדאי שתדעו כי בשלושים השנים האחרונות ייצרה סוזוקי מכוניות שלה עבור יצרנים אחרים, בהם ג'נרל מוטורס, פיאט, מאזדה, סובארו, ניסן, אופל וגם מיצובישי.

אז הנה שמות של חלק מהמכוניות הללו, שסוזוקי ייצרה עבור אחרים:
פיאט סדיסי – סוזוקי SX4
מאזדה AZ-Offroad – סוזוקי ג'ימני
ניסן פינו – סוזוקי אלטו
סובארו ג'סטי – סוזוקי סוויפט
שברולט קרוז (ישנה) – סוזוקי איגניס
שברולט טראקר – סוזוקי ויטרה
אופל אגילה – סוזוקי וואגון R
מיצובישי קולט T120SS – סוזוקי קארי

אז בפעם הבאה שתחלוף על פניכם איזו פיאט סדיסי או אופל אגילה, והנהג שלה ישאל "מכיר סוזוקי", אתם תדעו על מה הוא מדבר…

לטיפול מהיר ומסור – הזמן טיפול 
או
התקשר אלינו – 09-952-3536

השאר תגובה