נהיגה מתקדמת וקריאה נכונה של התנועה ותנאי הדרך עם הכנה נכונה של הרכב יכולים לחסוך לכם מאות שקלים בשנה בעלויות הדלק

 

בין אם אתם נוהגים בקיה פיקנטו קטנה, משפחתית דוגמת קיה פורטה או SUV מרווח כמו קיה סורנטו אתם יכולים לשפר את צריכת הדלק ולחסוך כסף רב על ידי נהיגה חכמה.

מאת קינן כהן

בין אם אתם נוהגים בקיה פיקנטו קטנה, משפחתית דוגמת קיה פורטה או SUV מרווח כמו קיה סורנטו אתם יכולים לשפר את צריכת הדלק ולחסוך כסף רב על ידי נהיגה חכמה. כל בלימה מיותרת היא בזבוז של אנרגיה שכבר השקענו בתנועה. איך מצמצמים שימוש בבלמים? שמירת מרחק נאותה מהרכב שלפנינו, תכנון מוקדם וקריאה מושכלת של התנועה ותנאי הדרך.

דוגמה לקריאה ותכנון של תוואי הדרך היא במעבר מירידה לעלייה. בנהיגה חסכונית, אנו נאיץ עוד בטרם נגיע אל העלייה עצמה – בירידה או במישור שלפניה, שם קל יותר לפתח מהירות ובמהלך הטיפוס על הגבעה נאפשר לעליה עצמה לקזז את אותה תוספת מהירות, לאחר מכן – בירידה, פשוט נניח לכוח הכבידה ולמכונית להאיץ בחזרה כמעט ללא שימוש בדוושת התאוצה.

נהיגה מתקדמת

ניתן לחסוך כסף בשילוב של נהיגה מתקדמת  יחד עם קיזוז המשקל מהרכב (ציוד מיותר מתא המטען), פינוי תוספות שפוגעות באווירודינמיות (גגון, מנשאי אופניים) ושמירה על רכב מתוחזק (פילטרים נקיים וצמיגים מנופחים). את כל הדברים הלו ניתו לעשות כחלק משירותי מוסך מורשה קיה.

בחלק מדגמי קיה ישנו חיווי בלוח המחוונים – נורה ירוקה והכיתוב ECO. כאשר הנהג מאיץ במתינות ושומר על המנוע בטווח הסל"ד הנמוך או מנצל היטב את תנאי הדרך – יופיע החווי הזה ויאותת לנהג כי אופי הנהיגה שלו חסכוני. נהיגה מתקדמת תחסוך לכם כסף. בדגמים של קיה בעלי תיבת הילוכים ידנית יופיעו חצים המורים מתי נכון להעלות או להוריד הילוך כדי להגיע לניצול טוב יותר של המנוע. ככל שתקפידו לנהוג בתחום ה"ירוק" תנצלו טוב יותר את הדלק היקר במיכל שלכם.

בחלק מהדגמים כמו קיה סול למשל – ישנו אפילו כפתור ECO שבעצם משנה את אופי תגובת המנוע ופעולת תיבת ההילוכים כדי להשיג צריכת דלק אופטימלית. חפשו בספר הרכב שלכם את המידע על הימצאות מערכות אלו בקיה שלכם ותוכלו להמשיך לחסוך גם בדרך חזרה מהקניות.

לסיכום, נקודות חשובות לנהיגה חסכונית ואקולוגית:

•הביטו הרחק לפנים ותכננו את התקדמותכם בהתאם לתנאי הדרך והתנועה.

•המעיטו בבלימות פתאומיות ותאוצות חדות.

•הורידו מהרכב את מתקן אופניים והגגון כשאינם בשימוש כדי לצמצם את התנגדות האוויר.

•שמרו על לחצי אוויר תקינים בצמיגים, צמיג לא מנופח מגביר את החיכוך וההתנגדות לגלגול.

•השתמשו בבקרת האקלים של מערכת המיזוג, היא יודעת לווסת באופן מדויק את הטמפרטורה ולהפחית עומס ממדחס המזגן.

•מכונית מטופלת היטב, עם פילטרים נקיים תעבוד בצורה מיטבית ותנצל היטב כל טיפת דלק.

•הרכב הוא לא מחסן. הוציאו מתא המטען ציוד מיותר ותחסכו משקל ודלק.

 לטיפול מהיר ומסור – הזמן טיפול 
או
התקשר אלינו – 09-952-3536

השאר תגובה