לפעמים מעט ערנות ומחשבה יכולה לחסוך לך לא מעט כסף

טוב האחריות תמה על הרכב שלך הוא כבר מספר שנים על הכביש ובשנייה שהאחריות פגה נכנסת לבעיה עם האוטו. השלב הבא הוא הצעת מחיר אבל כמו שאנחנו יודעים ההבדלים על אותו טיפול משתנים בצורה דרסטית ממוסך למוסך. לפעמים ההבדלים יכולים להיות אפילו אלפי שקלים בטיפול גדול. אז מה בעצם ההבדל ומה הצידוק לבחור את המוסך הזול יותר. הנה 5 טיפים שיכולים לעזור לכם לבחור את המוסך הנכון.

1. קבל עצות מאנשים שמסביבך

כול מוסך רוצה למכור את השירותים שלו אבל לפעמים עדיף לקבל שם של מוסך טוב מחברים או ממשפחה, זה יכול להיות מוסך קטן או בינוני לא הכי מפורסם אבל מבחינת שרות הוא עדיף.  לפעמים עדיף לשלם לא בהכרח מחיר זול אבל הוגן על העבודה ולקבל במוסך קטן עד בינוני שרות מצוין.

במקרים מסוימים יכול להיות שתקבל המלצה על מוסך קטן שבו בעל העסק הוא אחד מהאנשים שעובדים בפועל על הרכב בצורה הזו אתה מרגיש שהיחס הוא ממש אישי ואתה יכול להרגיש בטוח.

2. קח בחשבון האת המחיר הסופי בהתאם למיקום העסק ולתקורה של העסק

האלמנט בטיפול שבדרך כלל עולה הרבה כסף הוא שעות העבודה, או יותר נכון השעתון ליצרן – קצת יותר מ-200 ש"ח לשעה. במקומות מסוימים המחירים יכולים להיות גבוהים יותר תלוי באזור הביקוש. מוסכים גדולים או מוסך מומחה עם יותר עובדים ומתקנים טובים יותר צריכים מן הסתם לדרוש יותר כסף מכיוון שיש להם הוצאות תקורה גבוהות יותר. במוסכים שאמורים לעבוד כמו שצריך יש הגדרה נקודתית לפי הספר כמה זמן עבודה לוקח כל טיפול. אם לדוגמה לרכב ניזוק הפגוש והפנסים המוסך יודע בדיוק כמה שעות נדרש מהעובדים על מנת לתקן את הבעיה.

בניגוד גמור המוסכים היוקרתיים יותר ייקחו ממך יותר כסף על כל "האזור האפור" קרי כל מה שמסביב לשעות העבודה עצמם. הצעת מחיר במוסכים כאלה אולי תכלול חישוב הזמן שלקוח להסיר את מכסה המנוע והדלת מה שאמור להיות כחלק משעות הטיפול.

פחחות וצבע לרכב

3. קח מספר הצעות מחיר

זה רעיון חכם לקחת את הרכב שלך למספר מוסכים ולקבל הצעות מחיר על מנת להימנע מתשלומים גבוהים מדי, בגדול עדיף לקחת את ההצעות ולהביא אותם למוסך המועדף שלך על מנת שהוא ישווה לך את ההצעה. למרות שאתה לא רוצה להוציא יוצר כסף ממי שאתה צריך זו תהיה טעות לקחת את ההצעה הנמוכה ביותר. המחיר צריך לשקף מחיר הוגן שכולם ירוויחו מהעסקה. אם המחיר נראה לך נמוך מדי כנראה שהוא באמת נמוך מדי.

4. חשוב לשאול את השאלות הנכונות 

שאתה בוחר מוסך חשוב לשאול את השאלות הנכונות. אתה לא נכנס במצב חסרון אתה עושה את ה בצורה חכמה ושואל מספר שאלות מפתח, האם המוסך מספק את האחריות שרשומה? ואם כן לכמה זמן ? מה בעצם האחריות על התיקון מכסה. ? אחריות של שנה היא המינימום לפי החוק בישראל אבל הרבה מוסכים סומכים על עצמם ונותנים אפילו שנתיים במיוחד אם מדובר על עבודות פחחות וצבע שהם עבודות ששוות לא מעט כסף.  אבל יש כל כך הרבה סעיפים והתניות באחריות של שנה שהיא נהפכת בסופו של דבר ללא רלוונטית.

עוד שאלה משמעותית היא האם למוסך פחחות וצבע לרכב יש ביטוח נגד שרפות וגנבות. אתה רוצה להבטיח שאתה מבוטח למקרה שהמכונית תיהרס או תיגנב. אל תשכח לשאול כמה הזמן המקום קיים וכמובן בדוק שיש לעסק רישיון.  אתה גם צריך לדעת באיזה רכיבים המוסך הולך להשתמש, האם מדובר בחלקים חדשים או משומשים ?

ברור שההעדפה היא לחלקים חדשים אבל גם משומשים יכולים להיות טובים למרות שהם לא חוסכים כל כך הרבה כסף כמו שאנשים חושבים. בהתאם לנזק של הרכב חלפים משומשים יכולים לחסוך לך הרבה מאוד כסף ויכולים להיות טובים כמו מה שהגיע מהיצרן. אם מדובר גם על עבודת פחחות וצבע שאל בכמה ליטרים של צבע המוסך מתכונן להשתמש.

5. לך עם האינטואיציה שלך

מאוד חשוב ללכת עם האינטואיציה שלך אם המוסך לא עמוס יכול להיות שזה מעיד על איכות וטיב השרות. אם המוסך מאוד מלוכלך ולא מסודר זה יכול להעיד על כך שגם ברכב שלך יטפלו באותה צורה.

pic2-3-mosah-momch

לטיפול מהיר ומסור – הזמן טיפול 
או
התקשר אלינו – 09-952-3536

השאר תגובה